БСК и НИС при СУ ”Св. Климент Охридски” организират специализирано обучение, насочено към настоящи и потенциални доставчици за Европейската организация за ядрени изследвания (CERN). Обучението е безплатно и ще се проведе в БСК, ул. Алабин 16-20, на 22 януари 2013, вторник. Местата са ограничени, регистрации се приемат до 21.01.2013 г. или до изчерпване на местата.
Доставките за CERN възлизат средно-годишно на около 500 мил. шв. франка и обхващат разнообразни изделия и услуги: сгради, инфраструктура, отопление и вентилация, поддържане на електроснабдяване, метални конструкции, изделия на машиностроенето и електрониката, защита от радиация, транспорт, сигурност, поддръжка на инсталации, събиране и обработка на данни, инструменти, мебели, офис оборудване и материали. Процедурите са специфични, като отличителна особеност е, че CERN е инициатор на преговорите за доставка.
Потенциалните доставчици на CERN трябва да отговарят на определени критерии, някои от които са:
1. Средни и големи фирми, като мащаб на дейност и персонал, с опит в международни доставки;
2. С годишен оборот по-висок от средния за бранша;
3. Преки доставчици и/или производители, не се допускат посредници;
4. Стабилни на пазара през последните 5-10 години и с ясна история.
_____________
Моля, имайте предвид, че по време на събитието ще бъдат направени снимки, видео и/или аудио записи. С участието си в събитието давате на организаторите правото да използват тези материали за некомерсиални цели, включително да публикуват снимки и/или видеоклипове в уебсайтове и профили в социални мрежи.