Под патронажа на посланиците на Кралство Дания, Кралство Нидерландия, Кралство Белгия и в рамките на инициативите на Датското председателство на Съвета на ЕС, Съюзът на пивоварите в България организира Форум за устойчивост и кръгова икономика "Заедно изБИРАме устойчиво бъдеще".
Събитието ще се проведе на 30 октомври (четвъртък), от 10:30 ч., в хотел Интерконтинентал София, пл. Народно Събрание №4, ет. 1, Бална зала. Регистрацията започва в 10:00 ч.
Модератор на форума ще бъде телевизионната водеща Добрина Чешмеджиева, а международни и национални експерти ще представят вижданията си за бъдещето на пивоварната индустрия. Специален акцент ще бъде поставен върху устойчивостта, европейския опит в управление на ресурси с депозитни системи за опаковки и ролята на индустрията в прехода към по-зелена икономика.
ПРЕДВАРИТЕЛНА ПРОГРАМА
10:00 – 10:30 | Регистрация и посрещане нагостите
10:30 – 11:15 | Откриване и встъпителни речи
- Посланик на Кралство Дания
- Посланик на Кралство Холандия
- Посланик на Кралство Белгия
- Владимир Иванов - председател на Съюза на пивоварите в България –
- Добри Митрев – председател на Българската стопанска камара
- Видеопоздравление от Йорданка Чобанова – ръководител на Представителството на ЕК в България
11:15 – 11.45 | Панел 1: Устойчивост и европейски опит в областта на DRS: Европейско и национално равнище. Цели: Предизвикателства и решения за внедряване на DRS. Рамка на PPWR и роля на индустрията
- Гост-лектори от Холандия, Дания, Белгия споделят своите подходи, извлечени уроци и резултати.
- Пивовари на Европа – Саймън Спилейн (бирената индустрия на ЕС за устойчивостта)/
- Датски DRS оператор – изп. директор
- Холандски DRS оператор
- Виртуално включване на представител на ЕК - DG for Environment
11:45 – 12:30 | Панел 2: Българският път към депозитната система: предизвикателства и решения.
- Съюз на пивоварите в България – Ивана Радомирова (Обзор на процесите по въвеждането на депозитната с-ма и ролята на бизнеса).
- НПО За ЗЕМЯТА
БСК –Мария Минчева
- Theоremus – Михаил Eрнесто (Резултати от проучването относно DRS системите и заключенията за България.)
12:30 – 13:00 | Въпроси и отговори. Заключителни бележки.
13:00 – 14:00 | Обеден коктейл
_____________
Моля, имайте предвид, че по време на събитието ще бъдат направени снимки, видео и/или аудио записи. С участието си в събитието давате на организаторите правото да използват тези материали за некомерсиални цели, включително да публикуват снимки и/или видеоклипове в уебсайтове и профили в социални мрежи.
