26.06.2026

По повод Международния ден за борба със злоупотребата и нелегалния трафик на наркотици – 26 юни, Столичният превантивно-информационен център по проблемите на наркоманиите организира кръгла маса за ученици на тема „Силата в мен – доброволчеството като мисия“.

Като дългогодишен партньор на центъра, Съюзът на пивоварите приветства и подкрепя събитието, което ще се проведе в Историческия музей в Сливница и ще събере ученици от София, Сливница и Божурище, доброволци по програмата „От връстници за връстници“, представители на институции и експерти в областта на общественото здраве.

„Когато младите хора насочат своята енергия към смислени каузи и обществена ангажираност, се създава най-сигурната превенция срещу рисковото поведение и зависимостите“, подчертава д-р Цветелина Петкова, директор на центъра.

В програмата са включени презентации на експерти от Националния център по обществено здраве и анализи, както и финалът на видеоконкурса „Силата в мен“, в който ученици от цялата страна споделят какво ги мотивира да водят здравословен живот без зависимости.

Събитието е част от дългогодишното партньорство между Столичния превантивно-информационен център, училищата и местните институции в региона. То ще стартира днес, на 26 юни, от 13 часа в Конферентната зала на Историческия музей – гр. Сливница.

Дата: 26.06.2026

Източник: Съюз на пивоварите в България

Прочетено: 146