Добри практики в сферата на безотпадните процеси и технологии ще бъдат представени по време на семинар, на 23 март 2026 г. (понеделник), в Горна Оряховица, в ПГ „Ломоносов“. Обучението предоставя задълбочен анализ на безотпадните процеси и технологии, изследвайки тяхната същност, приложимост и значение в контекста на европейската зелена сделка и общите цели за устойчиво развитие. Програмата обхваща регулаторната рамка, предизвикателствата, добрите практики и конкретни препоръки за ускоряване на прехода към кръгова икономика. Лектор ще бъде Мартин Стоянов, експерт в БСК.
По време на семинара Весела Георгиева – експерт в БСК, ще представи добри практики при използване на иновативни средства за визуализация на бизнес данни, в контекста на кръгова икономика и зеления преход. Програмата на обучението включва: Въведение в POWER BI; Подготовка и трансформация на данни; Създаване на отчети и табла за управление; Разширен анализ с DAX; Сигурност и споделяне; Приложения от реалния свят.
Семинарът се организира от Българската стопанска камара (БСК) в рамките на проект „Заедно за устойчива заетост“, финансиран от Програма „Развитие на човешките ресурси“ и изпълняван от БСК, в партньорство с МТСП и КНСБ.
_____________
Моля, имайте предвид, че по време на събитието ще бъдат направени снимки, видео и/или аудио записи. С участието си в събитието давате на организаторите правото да използват тези материали за некомерсиални цели, включително да публикуват снимки и/или видеоклипове в уебсайтове и профили в социални мрежи.
