АДМИНИСТРАТИВНА ТЕЖЕСТ
Описание на прoблема
България е отличник по преизпълнение на приходите от такси, а последните в преобладаващата си част не са формирани на разходопокривен принцип, както повеляват нормативните изисквания. Например, годишната издръжка на Агенцията по вписванията е в размер на около 16 млн. лв., а приходите от такси са над 53 млн. лв. За съжаление, това не е изолиран случая, а е по-скоро масова практика, тъй като по аналогичен начин стоят нещата и с други администрации.
У нас е налице свръхрегулация, тъй като над 500 администрации управляват повече от 2500 регулаторни режима, голяма част от които биха могли да бъдат отменени или смекчени. Нещо повече, продължава съществуването на феномена „незаконни регулации“, при който най-вече общинските администрации въвеждат и управляват регулаторни режими, при положение че нямат законово право да го правят. Законът за ограничаване на административното регулиране и административния контрол върху стопанската дейност е чудесен, но за да стане действително работещ, е необходима промяна в повече от 80 други закони.
Друг важен проблем в комуникацията „бизнес-администрация“ е приемането на нормативни актове без необходимата пълноценна оценка на тяхното въздействие. Доколкото изобщо се прави спорадично такава, тя най-често е формална и непълна, а последваща оценка на вече влязло в сила законодателство практически липсва.
По отношение на административните санкции е важно да се отбележи, че броят на административните актове и наказателни постановления бележи сериозен ръст (около 60%) в периода 2014-2015 г., но в същото време е налице некачествено оформяне на тези актове. Доказателство за това е фактът, че над половината от оспорените в съда наказателни постановления биват отменени. Друг е въпросът, че едва 6% от наказателните постановления биват обжалвани, което пък е индиректна негативна оценка за работата на съдебната система у нас.
Голяма част от заетите в администрацията не познават актуалната нормативна уредба и често това е причина за неадекватни изисквания към потребителите на административни услуги. В тази връзка, необходимо е провеждането на регулярни обучения на служителите в администрацията и завишен контрол относно изискванията, които налагат на граждани и бизнес.
Подобряването на административното обслужване, намаляването на административния натиск върху бизнеса и минимизирането на условията за корупция могат да станат факт единствено чрез ускорено въвеждане на електронното управление. За съжаление, обаче, по този въпрос все още не може да бъде отчетен съществен напредък. През последните 15 години се разходват средно по 200 млн. лв. годишно за въвеждане на електронно правителство, т.е. до момента държавата е похарчила за целта над 3 млрд. лв., а плащания вече са предвидени и за следващите години. Срещу вложените средства към момента резултатът е, че:
- Само 8% от регистрите имат обмен и интеграция на данни с други регистри;
- 1/3 от регистрите са само на хартия!
- Едва 1% от документооборота минава през Единната система за междуведомствен обмен на документи (ЕСМОД);
- 102 администрации предлагат 2826 е-услуги, като едва 4% от тях са за двустранна комуникация, а 74% са само предоставяне на информация, което е най-ниското ниво на е-комуникация.
- 98% от заявленията за ползване на е-услуги са към 5 администрации: Агенция по вписванията, Агенция по геодезия, картография и кадастър, НАП, ГИТ и НАПОО.
- Налице е необходимост от унифициране на достъпа до е-услуги, тъй като отделните администрации изискват различни видове идентификация от своите потребители.
Ефектите от въвеждането на електронно управление са силно видими, когато се съпоставят някои показатели на България и Естония (страната с едно от най-ефективните е-управления). По данни на Световната банка, необходимото време за получаване на оперативен лиценз в Естония е 16 дни, а у нас – 40 дни, необходимото време за стартиране на бизнес в Естония е 3,5 дни, а у нас – 18 дни. В Естония за справяне с изискванията на правителствените разпоредби мениджърите отделят 6,6% от времето си, а у нас процентът е 16,1. Времето за износ в Естония е 6 дни, а у нас – 18, времето за внос в Естония е 5 дни, а у нас – 17. В Естония времето за подготовка за плащане на данъци е 81 часа, а у нас – 423 часа. На този фон не е изненадващ и фактът, че за Естония Световната банка отчита нулева корупция, а у нас 8,9% от фирмите декларират, че са били подложени на искане за плащане на поне един подкуп.
Становища
Относно: Проектите на закони за държавен бюджет на Република България, бюджетите на ДОО и НЗОК за 2021 г.
+Относно: Законопроект за изменение и допълнение на Закона за устройство на територията, сигн. 002-01-49/12.10.2020г., внесен от Министерския съвет
+Относно законопроектите за държавен бюджет и бюджети на ДОО и НЗОК за 2020 г., внесени в НС
ОТНОСНО: Законопроект за държавния бюджет на Република България 2020 г. (сигн. 902-01-57), Законопроект за бюджета на ДОО за 2020 г. (сигн. 902-01-55) и Законопроект за бюджета на НЗОК за 2020 г. (сигн. 902-01-56), внесени от Министерския съвет на Р България
+Относно: Проект на ЗИД на Закона за корпоративно подоходно облагане, внесен от Министерството на финансите в Комисията по бюджетна политика към НСТС
+Становище относно предложението за ратифициране на Конвенция 154 на МОТ за колективното договаряне
+Позиция на BUSINESSEUROPE относно Директивата за въвеждане на изисквания за доставчиците на платежни услуги
+БСК настоява да не се отлага влизането в сила на Закона за административното регулиране на икономическите дейности, свързани с нефт и продукти от нефтен произход
+АОБР настоява за ускоряване на промените в Закона за счетоводството във връзка с независимия финансов одит
+Относно проекта за промени в наредбата за регистриране и отчитане на продажби в търговските обекти чрез фискални устройства
Бележки на БСК относно промените в наредбата за касовите апарати
+29 земеделски организации с декларация против приобщаването им в новия законопроект за регулиране на икономическите дейности с нефт и нефтопродукти
+Писмо на АОБР до министър-председателя относно промените в Закона за трудовата миграция и трудовата мобилност
+Президентът Румен Радев да наложи вето върху новия Закон за частната охранителна дейност поискаха АИКБ, БСК и БТПП
+Писмо от АОБР до министъра на труда и социалната политика относно административно налагане на прагове за МОД за 2018 г.
+Писмо до министъра на труда и социалната политика относно процедурата за определяне на МОД за 2018 г.
+Относно Проект на ЗИД на КТ разширяващ кръга на лицата, ползващи предварителна закрила срещу уволнение
Законопроектът е внесен от н.п. Корнелия Нинова и група н.п.
+Отворено писмо на браншовите организации в сферата на сигурността и охраната
"В предложените промени в ключови за сектора закони, като този за МВР и за частната охранителна дейност, се създават предпоставки дейността на частните фирми за охрана и сигурност и да бъде поставена в условията на нелоялна конкуренция", се казва в писмото
+Относно проекта на Закон за иновациите
В проекта се откроява единствено предложението за създаване на Агенция за икономически растеж, която да обедини Българската агенция за инвестиции и Изпълнителната агенция за насърчаване на малките и средните предприятия.
+Относно проект на ЗИД на Закон за управление на отпадъците
Във връзка с общественото обсъждане на ЗИД на ЗУО и проведена дискусия с браншови асоциации на задължените оператори, БСК становище и предложения за промени.
+Относно проекта на ЗИД на Закона за адвокатурата
Предложеният законопроект задълбочава порочната тенденция за свръхрегулиране и ограничаване на достъпа до определени свободни професии и дейности, в противоречие с правилата на конкуренцията и свободната стопанска инициатива.
+Становището на БСК по предлаганите промени в данъчното законодателство, внесени за обсъждане в НСТС
+Новини
Важна стъпка напред: споразумение на ЕС срещу изкривяващите външни субсидии
+МС одобри промени в Закона за публичното предлагане на ценни книжа
+Връщане на Европа към пътя на сигурността и просперитета
+Щерьо Ножаров: Не се очаква шоково поскъпване на горивата. паниката е предизвикана от психологически фактори
+Данък "лихва" официално остана в историята
+Правителството одобри проекта на Държавен бюджет
+АОБР представи приоритетите си за 2022 г.
+БКОС и ИКС със становище по Инструкция на МВР
+Социалното предприемачество – добри практики и нови възможности
+Стимули за бизнеса обсъди групата по икономика на преговарящите партии
+Посланикът на Република Южна Африка на работна визита в БСК
+Девет банки са заявили интерес към новия ресурс на Фонда на фондовете по Програма „Възстановяване“
+Добри Митрев: Настоящата криза ще направи българския предприемач още по-устойчив на бурите
+Анкета на СМТ: Дигитализацията на трудово-отчетните процедури ще увеличи доходите на хората, приходите на предприятията и на държавата
+Севдалин Спасов, магазини "Мания": Изграждаме две нови бази в САЩ
+Бизнес средата у нас получава „Среден (3)“
+ОББ подписа с ФнФ за 2.5 млрд.лв.
+Коалиция „Изправи се! Мутри вън!“ обеща на АОБР намаляване на административните прегради за бизнеса
+Стартира нова програма „Възстановяване“ в подкрепа на бизнеса чрез гаранции от Фонда на фондовете
+Демократична България видя сходство в политиките си и приоритети на АОБР
+Коалиция „БСП за България“ припозна 42 от общо 46 от приоритетите на АОБР
+Да се отложи стартът на Националната информационна система за отпадъците (НИСО), настоява БСК
+Проектът за електронно фактуриране може да намали разходите на бизнеса
+ЕК предлага нова амбициозна програма за данъчно облагане на предприятията
+НСТС проведе извънредно онлайн заседание
+АОБР и коалиция ГЕРБ-СДС обсъдиха икономическите си приоритети
+АОБР представи приоритетите си за 2021 г.
+Радосвет Радев: Голяма част от бизнеса е на командно дишане
+Правителството одобри проектите на бюджет на РБ, ДОО и НЗОК
+Министерският съвет одобри промени в данъчното законодателство
+Публикувани са законопроектът за държавния бюджет на Република България за 2021 г. и актуализираната средносрочна бюджетна прогноза за периода 2021-2023 г.
+БСК подновява искането за електронна трудова книжка
+Наредба за свързване на имотния регистър и кадастъра разширява електронните услуги
+Документите за обезщетения от ДОО ще се подават само по електронен път
+МФ ще премахне изискванията към СУПТО в Наредба Н-18
+Справедливо и опростено данъчно облагане: Комисията предлага нов пакет от мерки, които да допринесат за възстановяването и растежа в Европа
+Приета е Наредба за категоризация на туристическите обекти
+Европейската комисия пуска в действие платформата „Готови за бъдещето“ и кани експертите да се присъединят към нея
+Грантове – само за малко от най-малките в бизнеса
+Промени в Закона за търговския регистър
+Европейската комисия приема допълнителни мерки в подкрепа на хранително-вкусовата промишленост
+Предложения на Международна фискална организация – България (IFA), за антикризисни мерки
+Промени в Наредбата за влагането на строителни продукти в строежите облекчават административната тежест за производителите
+Какво да очакваме през данъчната 2020 г?
+Трудните книжки
+МФ публикува проекта на държавен бюджет за 2020 г.
+Жечко Димитров: Бюрокрацията убива предимствата на ниските данъци в България
+Сменят всички трудови книжки с нова наредба
+ИСС обсъди Националната програма за развитие „България 2030“
+Махат книгите към касовите апарати Търговците няма да отпечатват дневни финансови отчети
+Индустриален клъстер "Сигурност" с позиция във връзка одитен доклад на Сметна палата
+Усъвършенстване на административното обслужване в областта на инвестиционните инициативи
+ЕК: Процедури за нарушение от месец март 2019 г.
+Как Наредба №18 ще се отрази върху електронната търговия в България?
+БСК: Абсурдно е разпореждането от държавата с частна собственост да се ползва като инструмент за насърчаване на капиталовия пазар
+Комисар Булц изтъква значението на новите европейски правила в сектора на автомобилния транспорт
+XV-то Общо събрание на БСК направи промени в Устава и избра нови управителни органи
+Намаляване на административните пречки пред дуалното обучение предлага БСК
+Проведе се заседание на Националния икономически съвет
+Радосвет Радев: Постигането на екологичните цели трябва да става чрез стимули, а не чрез санкции
+Изпълнителният председател на БСК Радосвет Радев се срещна с вицепремиера Томислав Дончев
+МС прие промени, свързани с отпадането на изискванията за представяне на съдебно удостоверение за актуално състояние
+Черноморският регион привлича 5% от световните туристически приходи
+БАН: Икономиката ни излиза от кризата нереформирана
+Зам.-председателят на БСК Димитър Бранков представлява българските работодатели пред 107-та сесия на МОТ
+Правителството прие промени в нормативната уредба в областта на опазването на околната среда
+Приет е отчет за изпълнението на Третия план за действие за намаляване на административната тежест за бизнеса
+Бюджет на ЕС: Комисията предлага модерен бюджет за Съюз, който закриля, предоставя възможности и защитава
+Жечко Димитров: Необходим е ефективен реинженеринг на административните процедури ПРЕДИ електронизацията на услугите за гражданите и бизнеса
+Агенция по (в)писванията
+9 нови е-услуги от Агенцията по вписванията
+Послание на BusinessEurope до срещата на Европейския съвет на 22-23 март 2018
+Хаос и опашки в Агенция по вписванията след поредната мярка за облекчаване на административната тежест за бизнеса
+150 администрации обменят само е-документи
+Годишен оборот на ИТ 2,5 млрд. евро
+АОБР протестира срещу създалия се хаос във фирмената регистрация
+ГИТ: От 01.01.2018 г. не се подава уведомление при липса на промяна в подлежащите на деклариране условия на труд
+Татяна Иванова: Законът за частната охранителна дейност ще създаде предпоставки за дисбаланс
+Само 5% искат е-администрация
+София с дигитални карти на бизнеса
+Намалява се административната тежест за работодателите при наемане на работници от държави извън ЕС
+Налага се ре-старт на е-управлението
+Фирмите без дейност станаха 200 000
+ГЕРБ и Патриотите подкрепиха промените за пенсионните фондове
+Държавата ще ангажира охранителните фирми в борбата с битова престъпност
+МФ предлага промени в данъчното законодателство за намаляване на административната тежест върху гражданите и бизнеса
+Божидар Данев: Нарушен е синхронът между ГЕРБ и парламента
+Националният икономически съвет обсъди намаляването на регулаторната тежест и вноса на работна ръка от трети страни
+БСК настоява за оттегляне на законопроекта за промени в АПК
+Камен Колев: Трябва да се навакса изоставането за уебплатформата за обществените поръчки
+Идва ли краят на бюрокрацията?
+Промени в ДОПК включват България в световния автоматичен обмен на данъчна информация за многонационалните групи предприятия
+НСИ стартира изграждането на "Единна входна точка" за подаване на годишни финансови отчети
+До края на годината свързват търговските регистри на страните членки на ЕС
+Националният икономически съвет прие проект на Концепция за цифрова трансформация на българската индустрия (Индустрия 4.0)
+Бизнесът очаква от новото правителство стъпки към еврозоната и ключови реформи
+„Пътна карта на бизнеса 2017“ срещна политици и бизнес в дебат за развитието на икономиката
+АОБР се срещна с министър-председателя Огнян Герджиков
+Време за реформи в частния охранителен сектор
+БСК атакува във ВАС таксите, събирани от Агенцията по вписванията
+Свръхрегулации и необосновано високи административни такси тероризират бизнеса
+Въвеждат се правила за електронно администриране на процеса на изпълнение на проектите, съфинансирани от европейските фондове
+Иновативни решения и осигурителни прегрешения
+Електрическата мобилност може да бъде ключова за осигуряване на устойчива заетост и растеж през следващите десетилетия
+Расте интересът към инсталирането на POS-терминали в администрацията
+Предвиждат увеличаване на минималната работна заплата на 460 лв. от 1 януари 2017 г.
+Новите планове за управление на речните басейни бяха представени на среща в БСК
+БСК се включи с предложения в европейската Платформа REFIT за намаляване на регулаторната тежест
+Публично обсъждане на измененията в Закона за юридическите лица с нестопанска цел се проведе в Народното събрание
+„Данък уикенд“ - нова възможност за неравно третиране, изнудване и тормоз над бизнеса
+"Непредвидимият" влезе във втората година на втория си сезон
+Божидар Данев: Постоянните промени в законите гонят инвеститорите
+БСК е против разширяването на правомощията на НАП и ограничаването на правата на данъчно задължените лица
+От догодина фондациите и сдруженията да се регистрират в Агенцията по вписванията
+Гърция отмени 26-процентния данък срещу България
+Божидар Данев участва в среща на високо равнище на представители на българските и европейски институции и бизнеса
+БСК със забележки по проекта на ЗИД на Закона за социално подпомагане
+България защити позицията си по жалбата срещу въведения от Гърция 26% данък за сделки и трансакции
+Регистърът БУЛСТАТ се електронизира
+Одобрен е третият план за действие за намаляване на административната тежест за бизнеса
+Какво да правим, ако правото на ЕС е нарушено?
+БСК протестира срещу въведения от Гърция данък от 26% върху плащанията на българските фирми
+Създава се Областен съвет за тристранно сътрудничество в Област София
+Божидар Данев: За да има демокрация, трябва да има децентрализация
+Бизнесът в Русе настоя за квалифицирани кадри и ефективно управление на Дунавската стратегия
+БСК се обяви за по-малко регулация в икономиката
+Трансатлантическото търговско и инвестиционно партньорство между Европейския Съюз и САЩ – въпроси, касаещи МСП
+Осигуровките на 52 хил. души се вдигат с 4.5%
+Бумащината по 35 закона струва на бизнеса над 3 млрд. лева годишно
+Готови са финалните одитни доклади по ОП „Околна среда“ и ос 3 на ОП „Регионално развитие“
+Сашо Дончев: Законите ни не защитават принципи, а овластяват администрацията
+МОНИТОРИНГ НА ПРЕДЛОЖЕНИЯТА НА БСК ЗА ПОДОБРЯВАНЕ НА БИЗНЕС СРЕДАТА ПРЕЗ ПОСЛЕДНИТЕ 10 ГОДИНИ
+Таксата за обжалване на обществени поръчки ще се обвърже със стойността им
+Промени в ЗУТ предвиждат намаляване на регулаторната тежест в областта на инвестиционното проектиране и строителството
+Европа обединява националните търговски регистри в обща система
+Намаляването на такси ще спести на бизнеса 7 млн. лв. до края на годината
+Ще има добавки към пенсиите в следващите 3 години
+Камен Колев: Ясна политика в енергетиката и намаляване на административната тежест ще насърчи предприемачеството
+КОНКУРЕНТОСПОСОБНА ЛИ Е ЕВРОПА?
+Фирмите вече ще декларират тримесечно само кредити над 500 хил. лева
+Димитър Бранков: Основният въпрос е има ли нужда от реформа на Кодекса на труда и коя е приемливата цена
+Божидар Данев: "Мракобесно било да се работи на 15 г, а да се ражда на 13 - не"
+Дискусия се води с аргументи, не с нападки!
+Какво обеща правителството на бизнеса?
+Четири сметки за обслужване на задълженията на бизнеса към НАП могат да заменят единната сметка
+Любомир Дацов: Мерките на БСК в цялост са правилни
+Обвиненията без аргументи не правят по-успешно социалното партньорство
+Какви промени в Кодекса на труда предлага БСК?
+Димитър Бранков: Бизнес климатът дава основания за оптимизъм
+Божидар Данев: Необходима е сериозна реформа в трудовото законодателство
+Работодателските организации: Продължават да се приемат закони без оценка на въздействието им
+Божидар Данев: Всеки може да е работодател, Конституцията го разрешава
+Асоциацията на горските фирми обсъди промените в Закона за горите със зам.-министър Валентина Маринова
+Електронна трудова книжка и трансфер на работници между фирмите предлага БСК
+ЕБВР ще ни съдейства за електронизацията на обществените поръчки
+Мерки за намаляване на административната тежест - трети пакет
+Божидар Данев: Държавата е най-големият участник в сивия сектор
+Божидар Данев: Нищо старо не е забравено и нищо ново не е направено
+Кризата удари малките и средните предприятия, микропредприятията оцеляват
+S&P ПОТВЪРДИ КРЕДИТНИЯ РЕЙТИНГ НА БЪЛГАРИЯ 'BBB/А-2'
+Анри Малос: ЕС да приоритизира въпроса за европейската конкурентоспособност
+Железопътен товарен коридор № 7 вече е в експлоатация
+Как правителството ще стимулира икономиката
+Мерки на правителството за намаляване на административната тежест
+Даниела Бобева: Работи се по нов закон за свръхзадлъжнялостта. Въвеждаме и строг контрол върху бързите кредити.
+Даниела Бобева: Ще има единна входна точка между НАП, Статистиката и Агенцията по вписванията
+Конкурентноспособна ли е България?
+Пет бизнес организации настояват за спешни промени в Закона за управление на отпадъците
+Задълбочаващ се недостиг на кадри с необходимите компетенции е основен проблем пред IT-сектора
+Управленската програма на Пламен Орешарски
+Трябва ли да има актуализация на бюджета?
+МВФ: Безработицата в България остава неприемливо висока
+МВФ: България запази трудно постигнатата макроикономическа и финансова стабилност
+Камен Колев: Общините масово въвеждат незаконни регулации
+Как да се съживи икономиката?
+АНАЛИЗИ НА БСК ЗА РЕГУЛАТОРНИТЕ РЕЖИМИ
+Мерки за подобряване на бизнес средата внесе БСК на вниманието на Министър-председателя
+Еврокомисията предлага по-лесни банкови услуги
+На вниманието на Главния прокурор: Кмет и съдия в акция „саморазправа” срещу десетки служители на частна фирма!
+Божидар Данев: Повече работни места, а не по-големи заплати
+ПРЕДЛОЖЕНИЯ НА БСК ЗА СТРУКТУРАТА И ЗАДАЧИТЕ НА СЛУЖЕБНИЯ КАБИНЕТ
+Проведе се работна среща между ръководствата на БСК и Агенцията за устойчиво енергийно развитие
+Компютър решава търговете
+Расте броят на POS-терминалите в държавната администрация
+Българската индустрия предпазлива за инвестиции в нови работни места
+Привличането на инвестиции зависи от решителното подобряване на общата бизнес среда, а не от единични стимули
+До 30 ноември трябва да се намали регулаторната тежест за бизнеса
+БСК приветства въвеждането на единна данъчно-осигурителна сметка
+Правителството предвижда да премахне и опрости 750 пречки пред бизнеса
+БСК: В ерата на комуникациите и цифровизацията физическият контакт с държавните чиновници е анахронизъм
+Позиция на БСК по проектите на нормативни документи във връзка със Закона за държавния служител
+Хуберт Мандери: Повече от всякога Европа се нуждае от солидна индустриална база, за да стимулира растеж, конкурентоспособност и просперитет в региона
+Предложените от Столична община нови такси за услуги са неприемливи и необосновани
+Размерът на съдебните такси не може да се определя въз основа на фискални съображения
+Камен Колев: Социалната политика в предприятието е въпрос на корпоративна социална отговорност, а не нормативно задължение
+Божидар Данев: 40 на сто по-малко инвестиции у нас
+5 години, 1 месец и 20 дни по-късно...
+4 ключови приоритета си поставиха работодателските организации за 2012 г.
+"2011 г. през погледа на бизнеса"
+100 милиона лева са задълженията на общините към строителните фирми
+Меглена Кунева подкрепи искането на бизнеса за повече прозрачност на публичните разходи и по-малко намеса на държавата в икономиката
+Бразилският и европейският бизнес очакват от правителствата мерки облекчаване на данъчната и регулаторната среда, и насърчаване на иновациите и инвес
+БСК: Министърът на труда и социалната политика не трябва да допуска административно увеличение на минималните осигурителни прагове
+По предложение на БСК гражданите и фирмите ще могат да се разплащат с администрацията и чрез POS-терминали.
+„Рестартиране" на изпълнението на антикризисните мерки поискаха работодателските организации
+Таксите, събрани от незаконни регулаторни режими, да се връщат в държавния бюджет, иска БСК
+БСК предлага държавната и общинските администрации да бъдат задължени да приемат плащания и чрез POS-терминали, а не само по банков път
+Световната банка публикува доклади за регулаторната среда в България
+Двойно са се увеличили незаконните правила за регулация на бизнеса, показва изследване на БСК
+МОСВ ще внесе в Министерския съвет предложение за отопадане на регулаторни режими в областта на околната среда, стана ясно на среща в БСК
+Божидар Данев – председател на БСК: Нужен е баланс на отговорностите, защото не е възможно в условията на криза един да поеме всички негативи!
+ИСС - пресконференция
+Консултативен антикризисен съвет към министър-председателя
+Доклад за дейността на Комисията за борба с корупцията
+Регулаторни режими
+Проведоха се първите заседания на комитетите към Националния съвет по икономическа политика
+Административни бариери пред бизнеса - форум
+Награди на БСК - `ИН-5`
+Решения на УС на БСК
+Чрез RRObserver бизнесът ще наблюдава администрацията
+Зам.-председателят на БСК Камен Колев участва в среща, посветена на регулаторните режими
+Бизнесът ще следи администрацията как прилага законодателството по отношение на регулаторните режими
+Среща с експерти от Европейската комисия
+Днес и утре в София се провежда XXVII-а Редовна годишна среща на регионалните структури на БСК
+Конференция - публично-частно партньорство
+Сандански – работна среща с местния бизнес
+Делегация на MEDEF International е на посещение в България
+Десети Икономически форум на ЦЕИ
+Търговски регистър - отложен старт - позиция на БСК
+Съветът за икономически растеж ще заседава днес
+Отговор на министър-председателя на питане за регулаторните режими като източник на корупция (препис от стенограмата на Парламентарния контрол от 16 ф
+Председателят на БСК Божидар Данев и неговият заместник Камен Колев се срещнаха с постоянния представител на Световната банка у нас – г-н Флориан Фихт
+Дискусия на тема "Регулаторните режими в България - влияние върху бизнес климата и нивото на корупция"
+Пакт за икономическо и социално развитие на Република България до 2009 г. подписаха социалните партньори на 26 септември т.г.
+"2005 г. през погледа на бизнеса"
+